עוגן

הכשרה רעיונית למנהלי.ות אגפי חינוך ברשויות מקומיות

רקע

השבעה באוקטובר הותיר את כולנו המומים וכואבים, ותקופת המלחמה המתארכת שוחקת את מערכת החינוך. בשעה שהמדינה נותרה חסרת אונים, הרשויות המקומיות ובתוכה מנהלי.ות אגפי החינוך לקחו את כל כובד המשא. ולכן, מקומו של השלטון המקומי חשוב לאין שיעור גם בהתמודדות מול מגמות אנטי-דמוקרטיות ובמיוחד בעתות חירום. מנהלי.ות אגף חינוך, מנהיגים.ות חינוכיים.ות הפועלים.ות בזירה המוניציפלית, הם.ן שחקן משמעותי וקריטי בקידום מערכת חינוכית המחנכת ומטפחת את ערכי הדמוקרטיה הליברלית. למערכת החינוך תפקיד מפתח בהכשרת אזרחי העתיד.

ֿבתקופה מאתגרת זו בה שולט שיח פופוליסטי המלבה את הקיטוב דרך מסרים שטחיים ופייק-ניוז, מערכות חינוכיות רבות מתקשות להמשיך ולחנך דור חושב, מעמיק, בעל חוש ביקורתי לצד מחויבות לעשייה מתוך שייכות לקהילה המקומית בפרט ובכלל לחברה הישראלית על כל רבדיה.

רציונל

לצד פורום ראשי רשויות של אידאה, קבוצה של מנהלי.ות אגפי חינוך ברשויות מקומיות תעסוק בלימוד משותף על התיאוריה והרקע למשבר הדמוקרטיה הליברלית המקומי והעולמי ותבחן את האפשרויות וכלי העבודה של הרשויות המקומיות בחיזוק החינוך לדמוקרטיה ברשות. בנוסף להשתתפות בתכנית, כל מנהל.ת תקבל מערך ייעוץ פנים-רשותי למיפוי עמדות וצרכים בתחום החינוך האזרחי לדמוקרטיה ליברלית.

התכנית

תכנית כוללת 10 מפגשים הנערכים בתל אביב. כל מפגש יכלול הרצאות עם מרצים מהשורה הראשונה ושיח עמיתים של השראה ולמידה מהשטח. מסיימי התכנית יוכלו להצטרף לרשת השותפים והשותפות של אידאה.

אל התוכנית מוזמנים מנהלי.ות אגף חינוך אשר שותפים לתפיסה כי יש תפקיד מכריע לחינוך בחיזוק סדר היום הדמוקרטי-ליברלי בישראל.

מפגש 1

16.04

מפגש 2

07.05

מפגש 3

סמינר
28-29.05

מפגש 4

זום
13.06

מפגש 5

10.07 *רביעי

מפגש 6

10.09

מפגש 7

08.10

מפגש 8

זום
29.10

מפגש 9

12.11

מפגש 10

26.10

* מפגש משותף עם תכנית ראשי רשויות של אידאה

ימי שלישי | 9:00 - 15:30 | 10 מפגשים כולל סמינר | אפריל - נובמבר

‘אידאה – המרכז לדמוקרטיה ליברלית’ הוקמה בשנת 2017 במטרה לבנות את המחנה הדמוקרטי-ליברלי הישראלי, על ידי יצירת תשתיות ארוכות טווח לעבודה של מחנה פוליטי אפקטיבי. אידאה פועלת ליצירת רשת של שותפים, המורכבת משדרת המנהיגות הבכירה של המחנה – אנשי ציבור ובעלי תפקידים, החולשים על משאבים פוליטיים מסוגים שונים – אשר יחזיקו בחזון ושפה משותפת ויראו עצמם באופן מהותי חלק מאותו מחנה פוליטי.רשת כזו תהווה תשתית עמוקה, ארוכת טווח ורחבה לאסטרטגיה מחנאית, ותוכל להצמיח מתוכה פעולות משותפות מסוגים שונים.
ברשת של אידאה חברים כיום כ-500 שותפים ושותפות, המגיעים ממגזרים ומערכות שונות – החברה האזרחית, השלטון המקומי, המגזר הציבורי, התקשורת, עולם התרבות, המגזר הפרטי, המפלגות ומערכת החינוך בישראל.

לפרטים: 0526719061 | laura@idea.org.il